Kde uspořádat svatbu? Koukněte na nejčastější svatební místa

Vybrat místo na svatbu není jednoduché. Udělali jsme vám proto přehledný seznam nejoblíbenějších svatebních míst a ke každému vypsali jeho…...
10 . 01. 2023

Vybrat místo na svatbu není jednoduché. Udělali jsme vám proto přehledný seznam nejoblíbenějších svatebních míst a ke každému vypsali jeho výhody a nevýhody. A pokud vůbec nevíte, jak vybírání uchopit, máme pro vás i návod jak vybrat ideální místo na svatbu.

Úřad

Radnice a úřady jsou nejběžnějšími místy pro svatbu. Výhodou je jednoduchost, nevýhodou neosobní přístup, navíc vidíte oddávajícího až v den svatby, takže trochu riskujete. Více o sňatku na úřadě si můžete přečíst tady.

Kostel

Svatba v kostele má jednu velkou nevýhodu – alespoň jeden ze snoubenců musí být pokřtěný katolík. Církevní sňatky mají obecně spoustu pravidel a podmínek. Více si o nich můžete přečíst tady. Naštěstí se ale v kostele můžou brát i nevěřící – a sice v odsvěceném kostele.

Zámek/hrad

Pravá princeznovská svatba musí být na zámku. Ocení ji i každý fanoušek historie a obecně působí asi nejvznešeněji. Na některých hradech a zámcích vám umožní pouze obřad, jinde vám klidně pronajmou prostory i pro následnou oslavu. Nevýhodou je vysoká cena a velký zájem – pokud chcete svatbu na zámku, budete si místo muset rezervovat hodně dopředu.

Statek/stodola

V poslední době jsou statky a stodoly čím dál populárnější. Oblíbily si je zejména páry, které chtějí být blízko přírodě a svatbu stylizují do přírodního boho stylu. Nevýhoda je jedna: protože to zrovna frčí, připlatíte si. Na to, že jde o stodolu, jsou ceny často našroubované absurdně vysoko.

Kulturní dům

Pokud hledáte levnou variantu a chcete se brát ve městě, zkuste sehnat pronájem kulturního domu nebo popřípadě nějakých prostorů katolických center. Tam vám většinou nabídnou velice přívětivé ceny. Nevýhodou je ale to, že si úplně všechno od cateringu po úklid budete muset zařídit sami.

Louka/les

Pokud rádi trávíte čas v přírodě a netoužíte po princeznovských šatičkách a nablýskaných podpatcích, je svatba venku přesně pro vás. Za přírodní svatbu nejspíš utratíte podstatně méně peněz a nemusíte si dělat starosti ani s tím, jestli se vám hosté vlezou. Na druhou stranu se nejspíš spoustě lidem netrefíte do vkusu. Hlavní nevýhodou je závislost na počasí.

Industriální prostor

Jestli máte rádi industriální styl, podívejte se po pronájmu bývalých průmyslových prostorů. Nejvyšší koncentrace takových míst je logicky kolem Ostravy, dá se ale využít třeba i brněnská Malá Amerika. Rozhodně tím nepotěšíte každého, ale hlavní je, aby se to líbilo vám.

Penzion/hotel

Za penzion či hotel si rozhodně připlatíte, zato to ale budete mít úplně bez starostí. Ubytování a restaurace na místě vám ušetří spoustu práce a zařizování.

Svatba v kostele? Na co si dát pozor

Svatba v kostele? Na co si dát pozor

Kostely jsou naprosto dokonalým romantickým místem pro svatbu. Není to však tak jednoduché jako svatba na úřadě. Církevní sňatky mají spoustu svých pravidel a výjimek. Pro začátek musí alespoň jeden z vás být věřící. A pokud byste se třeba časem chtěli rozvést, máte...

číst více
Jak vybrat ideální místo na svatbu?

Jak vybrat ideální místo na svatbu?

Vybrat svatební místo je jedním z nejzásadnějších rozhodnutí při plánování svatby. Často je to také ale jedno z nejtěžších rozhodnutí, pokud máte hodně požadavků. Jak místo vybrat a na co byste při rozhodování neměli zapomenout? Čtěte a dozvíte se to. Podle čeho se...

číst více

Apartmán SOFT

Sametově hebký a příjemně útulný pro méně náročné

Apartmán METAL

Kov v jeho nejrůznějších podobách ve dvou dvoulůžkových pokojích

Apartmán INDUSTRIAL

Apartmán s prvky industriálního stylu a venkovní terasou

Apartmán MARIANE

Rozlehlý apartmán s dvěmi ložnicemi s nádherným výhledem

Příběh Lexoru

Pokud máte rádi příběhy a chcete poznat ten náš, tak vás rádi provedeme